Publikacja

Słodka równowaga

29 kwietnia 2020
Słodka równowaga

W ostatnich tygodniach trend pracy zdalnej zyskuje na popularności. Choć w Polsce jest obecny od dawna, wielu wciąż zaskakuje. Jak sobie radzić w nowej, niekiedy trudnej sytuacji? Warto postawić na małe radości! Barwne słodycze od Perfetti Van Melle  dodadzą nam energii podczas krótkiej przerwy w obowiązkach. Produkty są dostępne w większych opakowaniach więc można je kupić na zapas i dłużej cieszyć się ich wyjątkowym smakiem.

Praca z domu z perspektywy zatrudnionych kojarzy się z większą swobodą. Według irlandzkiego teoretyka C. Handy’ego to nie tylko elastyczne godziny, ale również dwa w jednym – życie prywatne i zawodowe.[1] Taki tryb to również dobre rozwiązanie dla pracodawców. Praca zdalna może ograniczyć koszty związane z wynajmem lokalu i klasyfikuje firmę jako nowoczesną. Jak do tego odnoszą się Polacy? Badania wykazują, że pracę z domu postrzegamy całkiem dobrze. Więcej niż 90% respondentów, którzy mieli okazję pracować w takim trybie, oceniło go pozytywnie. Ponad 50% pracowników, którzy nie mogą pozwolić sobie na telepracę deklaruje, że chętnie przeszłoby na tryb zdalny w pełniejszym wymiarze czasu[2]. Gdzie tkwi sekret owocnej i jednocześnie przyjemnej pracy z miejsca, które zwykło kojarzyć nam się z wypoczynkiem i spokojem? Złoty środek to zachowanie równowagi między obwiązkami, a małymi radościami.

Chwila dla siebie

Osiągnięcie kompromisu w łączeniu pracy i przyjemności, wbrew pozorom nie musi być trudne. Skupienie uwagi na powierzonych zadaniach ułatwią, uzupełniające energetyczne zapasy, krótka przerwa oraz słodka przekąska. Słabość polskich konsumentów do słodyczy potwierdził Polski Instytut Ekonomiczny w badaniu, w którym aż 79% respondentów zadeklarowało, że sięga po nie poszukując przyjemności[3]. – Praca zdalna wymaga niemałej dyscypliny i skupienia. Samodzielne wykonywanie obowiązków zawodowych z domu to pozytywne doświadczenie, które niekiedy stawia przed nami wyzwania. Podczas pracy nad nowym projektem, warto wygospodarować kilka minut na regeneracyjną przerwę. W jej trakcie, sięgnijmy po coś, co odwróci uwagę od monitora i pobudzi kreatywność np. smakowite żelki Chupa Chups. Skutecznie umilą czas i dodadzą nam energii do dalszych działań – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle Polska.

 

Zawsze w zasięgu ręki  

Realizacja zawodowych obowiązków w trybie zdalnym, zmniejsza częstotliwość praktykowanych przez konsumentów, szybkich zakupów w drodze powrotnej z pracy. Dlatego warto zaopatrzyć się większe opakowania ulubionych produktów, które starczą na dłużej tak jak np. Megapack z cukierkami Mentos od Perfetti Van Melle. W torebkach tych znajduje się 135 g smacznych drażetek, które umilą długie godziny spędzane przed komputerem. Wśród dostępnych wariantów, znajdziemy zarówno owocowy, jak i intensywnie miętowy smak. W naszym domu nie może zabraknąć także gum do żucia Mentos Pure Fresh, które zapewnią nam błyskawiczne odświeżenie oddechu i zdrowy uśmiech. Dostępne w butelkach zawierających 30 sztuk pastylek, idealnie sprawdzą się w czasach, gdy rzadziej niż normalnie wybieramy się na zakupy. Dodatkowo, szeroki i jednocześnie różnorodny wachlarz smaków gum Mentos gwarantuje, że do zgromadzonych zapasów nie wkradnie się nuda.

Niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, złota zasada równowagi zawsze znajdzie zastosowanie. Wśród piętrzących się obowiązków i w gorączce codzienności, warto wygospodarować chwilę dla siebie oraz pozwolić sobie na słodkie zapomnienie w towarzystwie pysznych przekąsek. Zwłaszcza, że słodycze potęgują poczucie błogości i wprawiają nas w dobry nastrój.

 

[1] https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/83544/seczkowska_konsekwencje_psychospoleczne_pracy_zdalnej_2019.pdf?sequence=1&isAllowed=y

[2] http://branden.biz/wp-content/uploads/2018/06/The-Remote-Rnek-pracy-zdanej.pdf

[3] http://pie.net.pl/wp-content/uploads/2019/09/Tygodnik-Gospodarczy-PIE_36-2019.pdf


Do pobrania

grafika 1

grafika 1

Rozmiar: 1,9 MB, .jpg Zapisz plik »