Publikacja

Solidarna współpraca

20 marca 2020
Solidarna współpraca

Już dziś pracownicy medyczni w Łomży otrzymają wyjątkowe wsparcie. W ramach pomocy organizowanej przez Fundację Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety, do szpitala przy ul. Gen. J. Piłsudskiego trafią bezpłatne, pełnowartościowe i zbilansowane posiłki. Placówka w Łomży to kolejny punkt na mapie akcji wspierającej polską służbę zdrowia w walce z epidemią.

Do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już dziś dostarczonych zostanie 50 zbilansowanych, w pełni odżywczych posiłków, którymi pracownicy mogą się dzielić i wymieniać.  – Zależy nam aby w obecnej sytuacji szczególną opieką otoczyć tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do walki z epidemią. Lekarze i cały medyczny personel pracują nieustannie na najwyższych obrotach troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów. Zaopatrując szpitale dedykowane do walki z koronawirusem, w zestawy zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, chcemy pomóc pracownikom zregenerować siły i uzupełnić niezbędne zasoby energii potrzebne do dalszych zmagań– mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję mającą na celu wsparcie placówek medycznych w całym kraju przeznaczono łącznie 50 tyś. w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 pełnowartościowych posiłków. Każde danie przygotowywane jest z zachowaniem najwyższych standardów higieny, zamknięte hermetycznie i dowożone na miejsce przez samochody chłodnicze. Do chwili obecnej zaopatrzenie otrzymały m.in. szpitale z Warszawy i Białegostoku . Organizatorzy są w stałym kontakcie z pozostałymi placówkami na terenie całego kraju. – Sprawdzamy zapotrzebowanie i możliwości m.in.  w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy – komentuje Włodzimierz Cała.

Wszystkie zainteresowane wsparciem szpitale mogą również zgłaszać się samodzielnie za pośrednictwem kanałów social media lub biura obsługi klienta na stronie Kuroniowie Diety. Organizatorzy akcji deklarują gotowość do długofalowej pomocy potrzebującym. Jeśli realne potrzeby okażą się większe niż możliwości oba podmioty będą szukać rozwiązań umożliwiających kontynuowanie działań.


Do pobrania