Publikacja

Natura zobowiązuje

30 stycznia 2020
Natura zobowiązuje

Zdrowe odżywianie to dziś już nie tylko moda, ale dla rosnącej grupy Polaków przede wszystkim świadomie wybrany styl życia. Co ciekawe, coraz częściej zbilansowana dieta idzie w parze z troską o środowisko. Konsumenci zwracają uwagę zarówno na składniki odżywcze jak i na sposób, w jaki dane artykuły zostały wyprodukowane.

Zmniejszenie ingerencji w naturę to kluczowy element strategii Bonduelle – lidera warzyw apertyzowanych. Firma oferuje jakościowe i chętnie wybierane przez Polaków produkty, m.in. Kukurydzę Złocistą i produkowany na Kujawach Groszek Tradycyjny.

Produkcja warzyw przyjazna naturze definiuje wszystkie aspekty działalności Bonduelle. Ziemia to podstawowe narzędzie pracy. Firma o 160 letniej tradycji, od wielu lat współpracuje z agronomami i rolnikami w celu opracowania metod opartych na ograniczaniu stosowania produktów fitosanitarnych i rozwoju alternatywnych technik uprawy, bez względu na miejsce, w którym jest ona prowadzona. W efekcie tych starań w ofercie marki znajdują się zdrowe i naturalne produkty, np. Kukurydza Złocista i produkowany na Kujawach Groszek Tradycyjny, w których nie znajdziemy pozostałości pestycydów. Co to oznacza w praktyce? Że do rąk konsumentów trafiają przebadane produkty, w których nie wykryto pozostałości pestycydów aktywnych chemicznie. Podczas testów prowadzonych przez Bonduelle w akredytowanych laboratoriach producent poddaje analizie aż 500 cząsteczek w przypadku kukurydzy i 480 w przypadku groszku sprawdzając tym samym ich szczegółowy skład oraz brak pozostałości substancji chemicznych w warzywach.

Na pierwszy rzut oka

To niezwykle ważna informacja dla każdego konsumenta dbającego o zdrowe odżywianie. Zwłaszcza, że Polacy na zakupach stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Potwierdzają to badania. Według danych opublikowanych przez Nielsen, 54% Polaków deklaruje, że czyta uważnie etykiety dostępnych towarów, a 6 na 10 szuka asortymentu z prostą i zrozumiałą listą składników.[1] - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zdecydowaliśmy się zagwarantować jakość jednych z najchętniej wybieranych przez Polaków produktów: Kukurydzy Złocistej i Groszku Tradycyjnego, aby zapewnić zdrowe i sprawdzone wysokiej jakości produkty pochodzenia roślinnego - mówi Anna Telakowiec – Dyrektor Marketingu - Na nowej etykiecie postanowiliśmy podkreślić GWARANCJĘ BONDUELLE: bez pozostałości pestycydów – dodaje Anna Telakowiec.

Jakość mamy w naturze

Marka od lat dba o zapewnienie wysokich standardów tak, aby wszystkie warzywa, a więc również uwielbiane przez Polaków kukurydza i groszek, zapewniały konsumentom pełnię składników odżywczych. Dlatego warzywa trafiają do puszek producenta w ciągu maksymalnie 4 godzin od zebrania plonów. Jak to możliwe? Fabryki Bonduelle usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie pól uprawnych. Co więcej, rolnicy stosują specjalistyczne techniki uprawy warzyw, by nie wpływać niekorzystnie na środowisko.

Pełne dobrego

Warzywa w puszkach, tak chętnie wybierane przez Polaków stanowią bogate źródło cennych wartości odżywczych i świetnie komponują się w daniach. Naturalnie słodka kukurydza Bonduelle zawiera m.in. białko, witaminy: D, E oraz te z grupy B, a także potas czy żelazo. W jej składzie nie ma glutenu, a słodki, naturalny smak może być wykorzystany do wprowadzenia zdrowych produktów do diety dziecka oraz osób dbających o linię.

Groszek natomiast jest bogaty w witaminę A, C, E, i K, fosfor, cynk, magnez i wapń, a także podobnie jak w przypadku kukurydzy w witaminy z grupy B, żelazo i potas. Oba produkty dostępne są w kilku wariantach opakowań. W przypadku Kukurydzy Złocistej można wybrać jedną z trzech pojemności: 212 ml, 425 ml lub 2x 85 ml. Groszek oferowany jest w opakowaniach 212 ml, 400 ml oraz 850 ml.

Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa sprawnego funkcjonowania każdego z nas. Cieszy więc fakt, że coraz więcej Polaków zaczyna dokonywać przemyślanych wyborów i sięga po naturalne produkty. Złocista Kukurydza Bonduelle i Groszek Tradycyjny to idealny pomysł na stały składnik dodawany codziennie do ulubionych dań, jak i szybką przekąskę w ciągu dnia.

 

[1] https://www.nielsen.com/pl/pl/press-releases/2019/nielsen-a-healthy-food-into-force/


Do pobrania