Publikacja

Ekotransport wjeżdża do Ostrowa Wielkopolskiego

22 listopada 2019
Ekotransport wjeżdża do Ostrowa Wielkopolskiego

Lider elektromobilności w Polsce wprowadza nowe jednoślady do kolejnego miasta w województwie wielkopolskim. Do dyspozycji mieszkańców miasta trafi 40 hulajnóg elektrycznych od blinkee.city, które można wypożyczać za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Pojazdy będą dostępne od najbliższego weekendu.  

Czas na elektromobilność

Usługa elektrycznych jednośladów na minuty ruszy od piątku, 22 listopada. - Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od Ostrowian, że są bardzo zainteresowani naszą usługą. Mieszkańcom miasta zależało na wprowadzeniu elektrycznych hulajnóg, które z jednej strony ograniczają zanieczyszczenie środowiska, a z drugiej zapewniają komfortowe przemieszczanie się po najbliższej okolicy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i z radością udostępniamy naszą flotę w kolejnym mieście – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Uwzględniając potrzeby

Wprowadzenie hulajnóg do Ostrowa Wielkopolskiego potwierdza, że operator wciąż stawia na ekspansję krajową wykorzystując potencjał rozwoju elektromobilności w polskich miastach – W blinkee.city skupiamy się na promocji ekotransportu. Chętnie podejmujemy współprace oparte na naszym modelu franczyzowym z przedsiębiorcami działającym na danym rynku lokalnym. Dzięki temu, przy wprowadzaniu floty elektrycznych jednośladów, dostosowujemy się do realnych oczekiwań mieszkańców konkretnej miejscowości. – dodaje Marcin Maliszewski.

Aby wypożyczyć hulajnogę blinkee.city w Ostrowie Wielkopolskim wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację mobilną. Dzięki niej użytkownik może zarezerwować pojazd na 15 minut.  Koszt usługi, w nowym mieście na mapie operatora, wynosi tyle, co w pozostałych miastach Polski, czyli 2,50 zł opłaty startowej oraz 49 gr za minutę.

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy możemy poruszać w 27 miastach w Polsce oraz 6 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 500 tys. zarejestrowanych użytkowników. Dotychczas przejechali oni w sumie 9 823 363 kilometry, a tym samym zaoszczędzili 1 159 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania