Publikacja

Elektromobilność rośnie w siłę

15 listopada 2019
Elektromobilność rośnie w siłę

Od połowy listopada, w Łodzi pojawią się nowe hulajnogi elektryczne od blinkee.city. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 100 jednośladów. Ich wprowadzenie to odpowiedź operatora na ogromne zainteresowanie ekologicznym transportem na minuty. Tylko w tym sezonie Łodzianie przejechali na dostępnych w mieście skuterach aż 107 631 km.

Potrzeby konsumentów na pierwszym miejscu

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy wiele zapytań o rozszerzenie floty i wprowadzenie naszych hulajnóg do Łodzi. Dlatego cieszymy się, że wraz z udostępnieniem 100 nowych pojazdów, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i oferujemy im nasze jednoślady, tam gdzie są najbardziej potrzebne – komentuje Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Rozwój mikromobilności

Wprowadzenie hulajnóg do Łodzi potwierdza, że blinkee.city wciąż stawia na ekspansję krajową. – W polskich miastach stale obserwujemy duży potencjał rozwoju elektromobilności, jednocześnie pamiętamy także, że wprowadzenie nowych jednośladów musi iść w parze z wysoką jakością usług. Dlatego, poza regularnym kontrolowaniem stanu technicznego pojazdów, pozostajemy także w stałym kontakcie z naszymi użytkownikami. Posiadamy wykwalifikowany zespół obsługujący naszą całodobową infolinię, dostępną pod numerem +48 (22) 290 25 25. Konsultanci udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości – dodaje Marcin Maliszewski.

Rozwiązania godne zaufania

Elektryczne hulajnogi od blinkee.city będzie można wypożyczać już od najbliższej soboty, 16 listopada. Jednoślady, które pojawią się na ulicach Łodzi zostały zaprojektowane tak, aby korzystanie z nich było bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Nasze pojazdy są wyposażone w m.in. świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce: elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu. Prędkość została fabrycznie ograniczona do 25 km/h. To optymalna wartość, która pozwala na sprawne poruszanie się po mieście, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa – tłumaczy Marcin Maliszewski.

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Łodzi to 2,0 zł opłaty startowej oraz 50 gr za każdą minutę jazdy. blinkee.city wprowadza w najbliższy weekend wyjątkową promocję. W dniach od 16 do 17 listopada zapłacimy za jazdę hulajnogą 50% mniej, czyli tylko 25 gr. Do dyspozycji Łodzian pozostają również skutery, które kosztują z kolei 69 gr za minutę jazdy. Ze szczegółowymi zasadami korzystania z elektrycznych pojazdów można zapoznać się w regulaminie usługi umieszczonym na stronie www.blinkee.city lub pod numerem infolinii: 22 290 25 25. 

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy możemy poruszać w 27 miastach w Polsce oraz 6 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 500 tys. zarejestrowanych użytkowników. Dotychczas przejechali oni w sumie 9 823 363 kilometry, a tym samym zaoszczędzili 1 159 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania