Publikacja

blinkee.city świętuje pół miliona użytkowników!

21 października 2019
 blinkee.city świętuje pół miliona użytkowników!

Lider elektromobilności w Polsce przekroczył granicę 500 tys. klientów. Liczba korzystających z usług operatora potwierdza sukces startupu, który rozpoczął działalność na początku 2017 roku. To właśnie wtedy na ulice Warszawy wyjechały pierwsze skutery własnoręcznie zbudowane przez założycieli. Obecnie jednoślady blinkee.city dostępne są w 28 polskich miastach i 8 europejskich metropoliach.

Oferta hulajnóg i skuterów na minuty zawładnęła motoryzacyjnymi sercami Polaków, którzy pokochali podróżowanie na ekologicznych pojazdach. Szybkie przemieszczanie się, przyjemność z jazdy i brak spalin - to główne powody, dla których je wybierają. Jednośladami jeżdżą głównie do pracy, na uczelnię, czy po prostu na spotkanie ze znajomymi.

- Jesteśmy dumni z przekroczenia progu pół miliona użytkowników. Cieszy nas zaufanie mieszkańców polskich i europejskich miast, którzy codziennie wybierają nasze jednoślady. Dokładamy wszelkich starań, by obsługa pojazdów spełniała oczekiwania klientów, była bezpieczna i przynosiła przyjemność z jazdy. Jesteśmy blisko naszych użytkowników. Planując premiery w kolejnych miastach, czy rozszerzenia istniejących już stref, w których można wypożyczyć jednoślady, bierzemy pod uwagę przede wszystkim sygnały płynące od naszych klientów. Dzięki temu tworzymy flotę odpowiadającą na realne potrzeby Polaków i Europejczyków – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Półmilionowa społeczność fanów elektrycznych jednośladów to wynik konsekwentnej ekspansji blinkee.city w Polsce i zagranicą. Firma stale powiększa swoją flotę i aktywnie działa m.in. na rzecz edukacji użytkowników oraz bezpieczeństwa na drogach. – Opracowany przez nas system pozwala na monitorowanie wszystkich naszych jednośladów, a co za tym idzie interwencję w przypadku, gdy któryś z nich pozostawiony jest przez wypożyczającego w niewłaściwy sposób. Edukujemy również naszych klientów w zakresie odpowiedzialnego i rozważnego przemieszczania się pojazdami elektrycznymi w przestrzeni miejskiej. Przykładem jest projekt „ekooltura jazdy", który zrealizowaliśmy m.in. z ING i Miastem Katowice – dodaje Marcin Maliszewski.

 

Pięćset tysięcy użytkowników blinkee.city to potwierdzenie, że oferta eko pojazdów została doceniona przez szerokie grono klientów, a działania operatora aktywnie wspierają ideę budowania smart city i promują trend sharing economy w Polsce i Europie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy możemy poruszać w 28 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 470 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania