Publikacja

Hulajnogi dołączyły do floty pojazdów blinkee.city w Lublinie

17 października 2019
Hulajnogi dołączyły do floty pojazdów blinkee.city w Lublinie

Lider elektromobilności w Polsce wprowadza nowe jednoślady do stolicy Lubelszczyzny. Do dyspozycji mieszkańców miasta trafi 100 hulajnóg elektrycznych, które można wypożyczać za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Pojazdy będą dostępne od najbliższego weekendu, a z okazji tej premiery operator przygotował atrakcyjną promocję, dla wszystkich użytkowników w Lublinie.

Hulajnogi dołączą do floty blinkee.city w Lublinie w piątek, 18 października. Rozszerzenie oferty to odpowiedź na potrzeby mieszkańców miasta, którzy doceniają mikromobilność i ekologiczne rozwiązania stosowane w transporcie chętnie korzystając z dostępnych od kwietnia ubiegłego roku skuterów operatora. Teraz w aplikacji blinkee.city pojawią się także uwielbiane przez użytkowników na całym świecie hulajnogi.

- Niewątpliwie nadszedł czas na wprowadzenie mniejszych jednośladów do stolicy Lubelszczyzny. Po sukcesie skuterów, który odnotowaliśmy, nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy udostępnić w tym mieście drugi rodzaj pojazdu z naszej oferty. Hulajnogi zainteresują głównie użytkowników, którzy preferują poruszanie się w przestrzeni miejskiej na mniejszych gabarytowo jednośladach lub nie posiadają prawa jazdy. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich konsumentów, decydujących się na ekologiczne sposoby przemieszczania się  – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Operator nowej floty jednośladów zadbał o zapewnienie ekologicznego i szybkiego środku transportu w Lublinie, jak również o bezpieczeństwo korzystających z pojazdów. Odpowiednio zaprojektowane hulajnogi blinke.city posiadają m.in. świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu. – Ograniczyliśmy także fabrycznie prędkość, jaką maksymalnie może osiągnąć hulajnoga do 25 km/h. To optymalna wartość, która pozwala na sprawne poruszanie się po mieście, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Z okazji wprowadzenia nowych pojazdów w Lublinie blinkee.city przygotowało wyjątkową ofertę. Decydując się na przejazd hulajnogą użytkownicy zapłacą 50% mniej za opłatę startową, czyli wyniesie ona tylko 1,25 zł. Minuta jazdy będzie natomiast kosztować tyle, co w pozostałych miastach Polski -  49 groszy.

 

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy możemy poruszać w 28 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 470 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania