Publikacja

Międzynarodowe trendy szansą na rozwój lokalnego biznesu

17 września 2019
Międzynarodowe trendy szansą na rozwój lokalnego biznesu

W dobie wszechobecnych technologii i błyskawicznego obiegu informacji, dostęp do wiedzy o panujących globalnie trendach jest możliwy dla każdego przedsiębiorcy. To ogromna szansa nie tylko na rozwój lokalnego biznesu ale także na zyskanie tytułu pioniera innowacyjności w swoim mieście. W co warto inwestować w 2019 r., aby odnieść sukces?

Ekologia opanowała cały świat i przeniknęła niemal do każdego aspektu naszego życia. Smart consumerzy używają wielorazowych opakowań na zakupy, inwestują w energooszczędne sprzęty i nie używają plastiku. Nie da się ukryć, że każde z tych przyzwyczajeń to potencjalny pomysł na biznes. Najsilniej rozwijającym się sektorem ruchu „eko” jest bez wątpienia elektromobilność. Przykład blinkee.city, które udostępnia w Europie usługę wynajmu elektrycznych jednośladów pokazuje, że inwestycja w ten trend to świetny pomysł na firmę w każdej lokalizacji. 

Dobra skala

Zalety elektromobilności są oczywiste. Jednoślady nie emitują spalin i ograniczają poziom hałasu. Są także antidotum na wszechobecne korki uliczne. – Przy wprowadzeniu pojazdów do kolejnej lokalizacji nie ma znaczenia, czy jest to duże, czy mniejsze miasto. Kluczowa jest bowiem możliwość skalowania biznesu, jaką dajemy naszym partnerom. Rozmiar inwestycji jest obliczany dokładnie na potrzeby danego miejsca – mówi Marcin Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city. Przykład płynie z Polski i zagranicy, gdzie z powodzeniem funkcjonują usługi firmy, np. w hiszpańskim Castello de la Plana, czy chorwackim Omis. – Dziś nie ma już rozdziału na innowacyjnie zaawansowane metropolie i miejscowości, w których zmiany zachodzą wolniej. Dzięki technologiom i odpowiedniemu modelowi biznesowemu, można z powodzeniem rozwijać usługę wynajmu elektrycznych jednośladów w każdej lokalizacji – tłumaczy Marcin Maliszewski.

Stały back-up

Proces wprowadzania usługi na nowy rynek zwykle wiąże się z ogromem formalności. Rozwiązaniem jest biznes franczyzowy, który zapewnia wsparcie na każdym etapie rozwoju. – Oferujemy zakup pojazdów i uruchomienie usługi w wybranej przez siebie lokalizacji. Przedsiębiorca otrzymuje od nas pomoc szkoleniową, marketingową i operacyjną. Jednocześnie stawiamy na partnerstwo i możliwość wpływania na sposób prowadzenia biznesu – mówi Marcin Maliszewski. Po rozpoczęciu współpracy, koszty franczyzobiorcy to tylko cena wymiany baterii oraz ewentualny serwis pojazdów. Blinkee.city pobiera także niewielką opłatę licencyjną i techniczną za korzystanie z systemu. – Doświadczenia naszych partnerów pokazują, że zwrot z inwestycji to kwestia od 5 do 12 miesięcy – dodaje Marcin Maliszewski. Model franczyzy oferowany przez blinkee.city sprawdza się – świadczy o tym m.in. otrzymana we wrześniu prestiżowa nagroda podczas VII edycji salonu franczyzowego FrankiNorte w Bilbao. Polski lider elektromobilności został wyróżniony w kategorii „rozwiązanie franczyzowe z najbardziej innowacyjnym wsparciem technologicznym”.

Elektromobilność to trend z ogromnym potencjałem biznesowym, dlatego warto w niego inwestować bez względu na skalę przedsięwzięcia. Wygrywają bowiem wszyscy – przedsiębiorca dzięki zyskom, użytkownicy, którzy otrzymują ekologiczny sposób poruszania się po ulicach i miasta, w których zmniejsza się emisja spalin i hałasu.

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 27 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 460 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania