Publikacja

Bydgoszcz: hulajnogi wrócą po krótkiej przerwie

11 czerwca 2019
Bydgoszcz: hulajnogi wrócą po krótkiej przerwie

Bydgoszcz zyskała niedawno zupełnie nowy środek transportu – w czerwcu, w mieście pojawiły się hulajnogi elektryczne marki blinkee.city. W związku z nieoczekiwanymi problemami technicznymi pojazdy te zostają czasowo wycofane w celu weryfikacji oprogramowania. Mieszkańcy mają jednak wciąż do dyspozycji 30 skuterów elektrycznych.

Operator zdecydował o weryfikacji oprogramowania wszystkich 40 hulajnóg elektrycznych, po tym, jak w kilku pojazdach usługa lokalizacji jednośladu w aplikacji z faktyczną lokalizacją pojazdu na ulicy nie pokrywały się. Hulajnogi zostaną objęte akcją serwisową, po której wrócą na ulice Bydgoszczy.

– W trakcie pierwszego tygodnia funkcjonowania hulajnóg w Bydgoszczy w kilku jednośladach wykryliśmy wadę produkcyjną. Ponieważ bardzo zależy nam na tym, by dostarczać w 100% sprawnie działającą usługę, zdecydowaliśmy, że wszystkie zamówione pojazdy wysyłamy do producenta w celu sprawdzenia wszystkich komponentów i wprowadzenia koniecznych poprawek w oprogramowaniu – tłumaczy Tomasz Krzywański, lokalny partner blinkee.city w Bydgoszczy.

Podczas akcji serwisowej hulajnóg mieszkańcy wciąż mają do dyspozycji 30 skuterów elektrycznych blinkee.city. Wypożyczanie ich odbywa się na takich samych zasadach jak korzystanie z hulajnóg, czyli przez aplikację mobilną.

Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym przyjęciem Bydgoszczan, którzy błyskawicznie zaczęli poruszać się hulajnogami. Zadowolenie naszych użytkowników jest dla nas najważniejsze, dlatego nie chcemy ryzykować, że wykryta usterka pojawi się w kolejny pojazdach. Stąd decyzja o poddaniu weryfikacji wszystkich pojazdów u producenta – podsumowuje Krzywański.

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 15 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 5 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 250 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania