Publikacja

Słodkie rodzinne chwile

20 maja 2019
Słodkie rodzinne chwile

Jest obchodzony niemal na całym świecie, chociaż jego data zmienia się w zależności od kraju. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja. To szczególny czas podziękowań, spotkań i wspólnych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Tradycja tego święta na stałe wpisała się w nasz kod kulturowy, dlatego chcąc okazać mamom wdzięczność i szacunek Polacy coraz chętniej wręczają im drobne prezenty. Idealnym upominkiem na ten wyjątkowy dzień będą nie tylko wiosenne kwiaty, ale także słodkie i eleganckie bombonierki od Perfetti Van Melle.

Chociaż tradycja świętowania Dnia Matki w Polsce jest dość młoda, pierwszy raz obchodzony był w Krakowie w 1914 roku, to korzeni tego święta szukać można dużo wcześniej. Matki były otaczane szczególnym kultem już w czasach starożytnych. Na przestrzeni tysiącleci zwyczaj celebrowania tego dnia zmieniał się wraz z rozwojem poszczególnych kultur i krajów. Dziś obchodzą go nie tylko Europejczycy. W Kanadzie to jedno z najważniejszych, po Bożym Narodzeniu, świąt w całym roku, a w Indiach jego obchody łączą się z uroczystościami Durga Puja dedykowanymi Matce Bogów. W Meksyku natomiast celebracja przypadającego na 10 maja Dnia Matki rozpoczyna się od uczestnictwa w Mszy Świętej, po której całe rodziny spotykają się na uroczyste śniadania.

Szerokie dotarcie

Bez względu na kraj, kulturę i indywidualne zwyczaje większość dzieci, chcąc okazać swoim mamom szacunek i podziękowanie, wręcza im prezenty. Dzień Matki to wzmożony czas zakupowy nie tylko w przededniu święta. Spora część konsumentów myśli o prezentach z wyprzedzeniem decydując się np. na drobne personalizowane gadżety, których zamówienie wymaga więcej czasu. Inni po prostu sprawdzają dostępny asortyment przed ostateczną decyzją zakupową. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku w Polsce było około 11 milionów mam (dane oszacowane przez GUS) odpowiednie przygotowanie produktów na ten szczególny dzień to gwarancja dotarcia do szerokiego grona klientów.

Nasze wybory

W Polsce zdecydowana większość konsumentów wybiera niewielkie upominki będące miłym dopełnieniem rodzinnego spotkania. Zważywszy na wyniki badań ARC Rynek i Opinia, które mówią, że aż 96% z nas nie odmawia sobie słodkości, a 46% najczęściej sięga po czekoladę można śmiało założyć, że świetnym prezentem na Dzień Matki będzie właśnie coś czekoladowego. Wybór postawiony na słodkie przekąski potwierdza również raport „Ulubione prezenty Polaków 2018” (Mobile Institute), który wskazuje, że 33% Polaków deklaruje słodycze jako dobry prezent dla drugiej osoby. Doskonałym podarunkiem, który sprawi, że mamy będą zadowolone z prezentu w dniu swojego święta, może być elegancka bombonierka The Belgian Czekoladowe Serduszka (200g) lub Trufle Pomarańczowe. – Dzień Matki to bardzo wyjątkowa okazja. Produkty The Belgian, dystrybuowane przez Perfetti Van Melle, są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka doskonałego smaku i pięknej estetyki. Bombonierka z motywem serca idealnie wpisuje się w nastrój tego rodzinnego święta i będzie idealnym prezentem dla każdej mamy - mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle Polska. 

 

 


Do pobrania

HEARTS 200g.jpg

HEARTS 200g.jpg

Rozmiar: 3.0 MB, .jpg Zapisz plik »
PVM_logotyp.png

PVM_logotyp.png

Rozmiar: 57.5 kB, .png Zapisz plik »