Publikacja

Pierwsze hulajnogi elektryczne już od soboty w Trójmieście!

05 maja 2019
Pierwsze hulajnogi elektryczne już od soboty w Trójmieście!

blinkee.city jako pierwsza marka wprowadziła do Trójmiasta elektryczne hulajnogi. Tym samym operator rozszerza swoją flotę o kolejny po skuterach pojazd elektryczny. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie e-hulajnóg będzie w tym sezonie w sumie 500. Usługa wystartowała z Gdańska, w ilości 100 sztuk, ale każdego tygodnia flota będzie powiększana.

To kolejny krok blinkee.city na drodze rozszerzania oferty ekologicznego transportu. Elektryczna hulajnoga to doskonałe rozwiązanie na krótkie podróże, zwłaszcza dla osób, które chcą być niezależne od komunikacji miejskiej a zarazem korzystać z najnowszych technologii – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. Hulajnogi elektryczne będą nie tylko w Trójmieście – firma zaplanowała w najbliższych dniach wejście z tymi jednośladami aż do 9 miast, w tym do Krakowa, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Rzeszowa oraz Sztokholmu!

Pojazdy do wyboru

Hulajnogi uzupełnią flotę miejską, dzięki czemu użytkownicy będą cieszyć się większą dostępnością pojazdów obsługiwanych przez jedną aplikację. Zagęszczenie elektrycznych jednośladów w obrębie tej samej aglomeracji to również zminimalizowana potrzeba szukania najbliższego pojazdu, a co za tym idzie – szybsze przemieszczanie się. – Wprowadzając hulajnogi elektryczne do Trójmiasta wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy chcą mieć wybór – skuter na szybsze i dłuższe trasy, a hulajnoga do pokonania kilku przecznic. To szczególnie atrakcyjny pojazd nad morzem, gdzie e-hulajnoga może być wspaniałym urozmaiceniem wypoczynku – mówi Marcin Maliszewski. Strefa trójmiejska to jednak nie wszystko, bowiem blinkee.city oferuje swoje jednoślady w kilkunastu polskich miastach, tworząc ogólnopolską sieć sharingową. W każdym z nich użytkownicy mogą swobodnie korzystać z ulubionych pojazdów w ten sam sposób – za pomocą aplikacji mobilnej wyposażonej w interaktywną mapę miasta.

blinkee.city, czyli jakość i innowacja

Czym na tle konkurencji wyróżnia się nowy jednoślad z rodziny blinkee.city? – Zastosowaliśmy w naszej hulajnodze system wymiennych baterii, dzięki czemu mieszkańcy Trójmiasta będą mogli dłużej korzystać z jednego pojazdu – tłumaczy Marcin Maliszewski. Warto także zwrócić uwagę na amortyzowane zawieszenie, które znacząco zwiększa komfort podczas jazdy oraz na elementy proekologiczne, które gwarantują niższe zużycie energii. Mowa m.in. o światłach w technologii LED i hamulcu elektrycznym.

Mieszkańcy Trójmiasta za wynajem e-hulajnogi z charakterystycznym, zielonym logo blinkee.city zapłacą 2,5 zł  ramach opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy.

***

blinkee.city – najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 13 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Kielce, Koszalin) oraz 4 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja, Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 180 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania