Publikacja

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Warszawie – prawie 690 000 km przejechane!

29 listopada 2018
Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Warszawie – prawie 690 000 km przejechane!

To kolejny sezon, kiedy skutery wypożyczane na minuty wprost z ulicy, cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Przejechali oni ponad 690 tys. kilometrów, a liczba aktywnych użytkowników wyniosła ponad 15 000! Przy okazji Warszawa zaoszczędziła 81 ton dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać już w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. To już drugi sezon, kiedy usługa funkcjonuje również w Warszawie. Po raz kolejny okazało się też, że spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy bardzo cenią sobie to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie.

 

Warszawa na dwóch kółkach

 

W marcu 2017 roku do Warszawy trafiła flota licząca 6 skuterów. Usługa jednak okazała się tak popularna, że liczba skuterów w nowym sezonie powiększyła się kilkunastokrotnie. Teraz po stolicy jeździ 200 ekojednośladów.

Jak po nowym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od marca do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city prawie 690 tys. km! Skutery okazały się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Warszawy chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy. Warszawa zrobiła najlepszy wynik w 2018.

Po drugim sezonie obecności naszych skuterów w Warszawie aplikacja naliczyła ponad 107 tys. zrealizowanych przejazdów. W sumie aktywnych (tj. regularnie korzystających z usługi) użytkowników jest ponad 15 000, a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że mieszkańcy Warszawy zaoszczędzili 81 ton dwutlenku węgla! To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Warszawa jest wizytówką naszego kraju, dlatego tym bardziej warto tu wdrażać przyjazne środowisku rozwiązania.  – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

 

Niezależność przemieszczania się

 

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Warszawy. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ponad 13 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. – Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

 

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city znikają z końcem listopada z ulic Warszawy. Powrócą w sezonie 2019 wczesną wiosną.

 

----------------------

blinkee.city - najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 17 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Lublin, Łódź) oraz 4 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja i Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 170 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 907,8 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.


Do pobrania