Publikacja

TenderHut otwiera się na wrocławskie możliwości technologiczne – czwarte centrum developerskie SoftwareHut

08 maja 2018
TenderHut otwiera się na wrocławskie możliwości  technologiczne – czwarte centrum developerskie SoftwareHut

W białostockiej Grupie TenderHut rozwój krajowy i międzynarodowy idzie ze sobą w parze. Grupa dopiero co uruchomiła kolejne zagraniczne biuro we Francji, a tymczasem już otworzyła nowe, polskie biuro – we Wrocławiu. – Chcemy być obecni w samym sercu polskiej branży IT, które pełne jest młodych, dynamicznych specjalistów i mamy na to swój pomysł – mówi Robert Strzelecki, prezes grupy TenderHut.

Rozwój centrów developerskich jest naturalną konsekwencją ekspansji zagranicznej. Ze względu na coraz większą ilość klientów pozyskiwanych w innych zakątkach świata, polscy developerzy programistycznej spółki zależnej SoftwareHut mają coraz więcej pracy. Dla utrzymania najwyższej jakości realizacji powierzonych projektów firma nie ustaje w rozwoju sieci swoich krajowych centrów programistycznych. Istnieją one już w Białymstoku, Szczecinie i Olsztynie, a tym razem wybór lokalizacyjny padł na Wrocław, czyli miasto, które z nowymi technologiami od dawna jest za pan brat.

Wrocław – polski technologiczny gigant

Wrocław od dawna uważany jest za zagłębie technologiczne kraju, choćby ze względu na Wrocławski Park Technologiczny, który chętnie wspiera swoimi możliwościami pracę firm z różnych branż. Biuro SoftwareHut jest zlokalizowane przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17, tuż przy Rynku, czyli w samym sercu wrocławskiej aglomeracji. – Lokalizacja nie jest przypadkowa – zależało nam, by firma miała swoje miejsce w prestiżowym otoczeniu, w centrum miasta, w dobrym punkcie komunikacyjnym. Chcemy zachęcić młodych programistów do pracy dla nas nie tylko ciekawymi, zagranicznymi projektami, ale również lokalizacją biura. To bardzo ważne, żeby dobrze czuli się w swoim miejscu pracy i łatwo mogli do niego dotrzeć  – mówi Robert Strzelecki.

Wrocławski plan TenderHut

Kolejnym powodem, dla którego wybór nowego miejsca do tworzenia oprogramowania padł na  Wrocław, jest obecność czołowej uczelni technicznej – Politechniki Wrocławskiej, która od lat kształci specjalistów z szeroko rozumianej branży technologicznej. SoftwareHut we Wrocławiu  stawia na młodych. – Naszym planem jest nabór junior developerów i przekazanie im naszych standardów i praktyk. Inwestowanie w młodych to misja, którą powinni za cel stawiać sobie wszyscy przedsiębiorcy działający w branży, bowiem sektor IT w Polsce od lat ma problem z za małą ilością specjalistów. Warto więc inwestować w młodych i zatrzymywać ich u nas,  pokazując, że w Polsce także mogą liczyć na poważne wyzwania zawodowe. Poza tym działanie w kraju nie stanowi przeszkody ku temu, by pracować dla największych, światowych gigantów branży, bo przecież dziś biznes odbywa się online – tłumaczy Robert Strzelecki. Za prowadzenie wrocławskiego oddziału firmy odpowiedzialny będzie jeden z szefów Działu Front-endowego – Hubert Zub, który właśnie przeprowadził się do Wrocławia z Białegostoku, czyli z macierzystego ośrodka SoftwareHut. Ekspert realizował w spółce liczne projekty dla branży finansowej, farmaceutycznej oraz B2B, doskonale więc zna i umie pracować w duchu filozofii Grupy TenderHut. – Hubert Zub jest wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym programistą, a przy tym prawdziwym pasjonatem technologii, biegłym w nowinkach branżowych. Poza pracą zawodową Hubert działa także na rzecz propagowania wiedzy o technologiach –  jest organizatorem spotkań grupy meet.js. Jesteśmy pewni, że ze względu na swoją pasję będzie doskonałym przewodnikiem dla młodych developerów, których chcemy pozyskać i kształcić w szeregach naszej firmy – mówi Robert Strzelecki.

***

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.


Do pobrania

SH_grafika_1.JPG

SH_grafika_1.JPG

Rozmiar: 135,9 kB, .JPG Zapisz plik »