Publikacja

Białostocki Solution4Labs prezentuje swoje możliwości w Monachium

17 kwietnia 2018
Białostocki Solution4Labs prezentuje swoje możliwości w Monachium

Targi „Analytica 2018”, które odbyły się w dniach 10-13 kwietnia w Monachium to prestiżowe spotkanie branży laboratoryjnej, na którym prezentowane są najnowsze trendy dla tego sektora. Tegoroczna edycja była 27. odsłoną targów. Wśród wystawców nie zabrakło białostockiej firmy Solution4Labs, która zajmuje się technologicznym wsparciem laboratoriów. Co zaprezentowała firma i dlaczego tego typu wydarzenia są dla branży tak ważne mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu Solution4Labs.

27. Międzynarodowe Targi Analityki Instrumentalnej, Technik Laboratoryjnych i Biotechnologii „Analytica” to jedne z największych targów tej branży na świecie – liczą przeszło 55 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. W tym roku na targach było 35,800 odwiedzających oraz 1,164 wystawców z 49 krajów. Tematyka tego wydarzenia obejmuje szerokie spektrum najnowszych technologii laboratoryjnych, analitycznych i biotechnologicznych. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi zdobyczami inżynieryjnymi w tym zakresie na wystawach oraz na konferencjach. – Dla osób związanych z branżą laboratoryjną, a także dla pasjonatów nowych technologii targi w Monachium to bardzo ważne wydarzenie. W jednym miejscu możemy poznać całość najnowszych odkryć i możliwości technologicznych, jakie pojawiły się w ostatnim roku, a jest tego wiele, bo ten sektor jest wyjątkowo dynamiczny w swym rozwoju. To także wyjątkowa okazja do spotkań i nawiązania relacji z największymi graczami w branży – mówi Robert Strzelecki.

Solution4Labs, czyli nowoczesna myśl technologiczna z Polski  

Białostocka firma, która należy do Grupy Kapitałowej TenderHut bez kompleksów wychodzi ze swoimi rozwiązaniami poza granice kraju. W zeszłym roku firma otrzymała dofinansowanie o wartości 300 tys. zł przeznaczone na internacjonalizację autorskiego oprogramowania, które ma wesprzeć podbój rynków Austrii i Niemiec. – Dofinansowanie uzyskaliśmy w ramach programu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i dzięki temu mogliśmy w pełnej krasie zaprezentować się na targach „Analytica 2018”. Solution4Labs pracuje nad wprowadzeniem Rozszerzonej Rzeczywistości do laboratorium. Zintegrowaliśmy gogle HoloLens z systemem klasy LIMS, czyli oprogramowaniem do zarządzania przepływem informacji w laboratorium. Dzięki temu uzyskaliśmy narzędzie, które być może już niedługo znacząco ułatwi pracę laboratoryjną poprzez bieżące informowanie laborantów, co dzieje się z ich próbką, bez konieczności odrywania wzroku od samej próbki – tłumaczy Robert Strzelecki. Owoc pracy specjalistów Solution4Labs pozwoli laborantom pracować w goglach, które będą zapisywać i przechowywać informacje np. o badanych próbkach i procesach ich dotyczących. – Takie rozwiązanie jest ważne ze względu na  pozytywny wpływ na jakość i czas pracy, a przede wszystkim daje pewność wyeliminowania ryzyka błędu – dodaje Robert Strzelecki. 

Swobodne spotkania biznesowe

Solution4Labs występował w Monachium jako partner technologiczny marki Thermo Fisher Scientific, której rozwiązania wdraża i integruje. Współpraca trwa już kilka lat i jest obustronnie satysfakcjonująca. Dzięki partnerowi Solution4Labs pozyskał największy projekt laboratoryjny na świecie – wdrażanie oprogramowania laboratoryjnego Thermo Fisher Scientific do 500 laboratoriów rozsianych na całym świecie. – Takie spotkania są dla nas bardzo cenne, bo to każdorazowo możliwość na lepsze poznawanie się i omówienie bieżących spraw. Właśnie na monachijskich targach zaczęliśmy z naszym partnerem rozmawiać o organizacji wspólnych eventów w Polsce – mówi Robert Strzelecki.  – Nie ma bardziej sprzyjającego środowiska na zainicjowanie nowych kontaktów biznesowych niż branżowe targi międzynarodowe. Nawiązaliśmy wiele znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować wspaniałą współpracą. Mieliśmy także szansę na zapoznanie się z osiągnięciami konkurencji i światowymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania dla laboratoriów. Takie rozeznanie jest szczególnie cenne w naszej branży, bo rozwija się ona wyjątkowo szybko i łatwo stracić orientację. Jednak targi to nie tylko wystawcy, ale także eksperci, od których można dowiedzieć się z pierwszej ręki, jakie są ich branżowe bolączki i aktualne zainteresowania. To bardzo ważne, bo później pozwala nam – tworzącym rozwiązania dla tej grupy zawodowej – trafniej odpowiadać produktowo na ich potrzeby – mówi Paweł Gawkowski, nowy Chief Operating Officer w Solution4Labs.

Targi międzynarodowe szansą na promocję kraju i regionu 

Obecność na międzynarodowych targach niesie ze sobą także wiele możliwości promocji nie tylko własnej firmy i osiągnięć, ale także całego regionu czy kraju. Polska, a zwłaszcza jej wschodnia część wciąż jest za mało kojarzona z postępem technologicznym. Zupełnie niesłusznie, bo w samym Białymstoku i okolicach bardzo dużo dzieje się w tym temacie! Wystarczy spojrzeć choćby na ilość spotkań społeczności technologicznych, jakie regularnie organizuje tu środowisko IT oraz na to, że polskie firmy coraz częściej pojawiają się w prestiżowych, zagranicznych rankingach, co świadczy o ich coraz mocniejszej pozycji na globalnym rynku. Takie międzynarodowe imprezy branżowe stwarzają wspaniałą możliwość do pokazania na jak zaawansowanym poziomie jest polska myśl technologiczna – dodaje prezes białostockiej spółki. Ten fakt potwierdzają wspomniane wcześniej wyniki rankingów – sama Grupa TenderHut, do której należy spółka Solution4Labs, w roku 2017 znalazła się na liście Deloitte Technology Fast 500 EMEA, który skupia najszybciej rozwijające się spółki technologiczne. Również i ten rok przyniósł firmie chlubną obecność w ważnym rankingu – Financial Times FT 1000, gdzie TenderHut na 1000 firm zajął 247 miejsce.

Jako firma z branży IT chcemy zmieniać technologiczny wizerunek Polski. Wydarzenia, takie jak „Analytica 2018” dają polskim firmom niebywałą okazję do zaprezentowania się inwestorom z zagranicy i do wypromowania rodzimych rozwiązań. To także wspaniały moment na zaktualizowanie sobie wiedzy ogólnej o stanie branży oraz na nawiązanie nowych i umocnienie już zawartych kontaktów biznesowych. Ostatecznie wszyscy dążymy do tego samego celu – coraz lepszego wykorzystywania nowoczesnych technologii – mówi entuzjastycznie Robert Strzelecki.

***

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.


Do pobrania