Publikacja

TenderHut stawia kolejny zagraniczny krok – 8. lokalizacją firmy jest Francja

05 kwietnia 2018
TenderHut stawia kolejny zagraniczny krok – 8. lokalizacją firmy jest Francja

Białostocka grupa kapitałowa TenderHut nie zwalnia tempa i tym razem rusza na podbój francuskiego rynku technologicznego. Firma otwiera swoje 8. biuro w na świecie z lokalizacją w Paryżu. Nowe biuro będzie obsługiwać obecnych klientów firmy oraz pozyskiwać nowych kontrahentów.

Nowe wyzwania przed TenderHut

Największym klientem Grupy TenderHut we Francji jest w tej chwili francuski oddział Thermo Fisher Scientific. – Wdrożyliśmy w firmie nasz nowy produkt – mobilną aplikację Zonifero, czyli biurowego przewodnika. Poza tym współpracujemy w zakresie realizacji projektów związanych z oprogramowaniem klasy LIMS, czyli dedykowanych systemów wspierających laboratoria. Jesteśmy pełni energii do eksplorowania rynku kolejnego europejskiego kraju i jesteśmy przekonani, że spełnimy jego technologiczne oczekiwania – mówi Robert Strzelecki prezes grupy kapitałowej TenderHut. 

Francja zdobyta już wcześniej

Potrzeba otwarcia oficjalnego przedstawicielstwa we Francji podyktowana była wzrastającą liczbą zamówień z tego rynku. – Zdalne prowadzenie z sukcesami projektów zagranicznych jest możliwe i jak najbardziej realne. W pewnym momencie jednak uznaliśmy, że warto dla jeszcze lepszej jakości realizacji otworzyć swoje biuro na miejscu – tłumaczy Strzelecki. TenderHut ma bowiem już kilka sukcesów na rynku francuskim np. stworzenie strony www dla Cooptalis – międzynarodowej firmy z sektora mobility. Projekt zrealizowany został w oparciu o rozwiązanie CMS Umbraco. Innym wdrożeniem jest implementacja frontendu webowego nowej wersji platformy firmy Nomination. – To było duże wyzwanie, bo platforma do kontaktów tej firmy jest największym tego typu narzędziem we Francji i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród profesjonalistów z wielu znaczących branż. To lokalny odpowiednik sieci LinkedIn – wspomina Robert Strzelecki.

Największe francuskie wyzwanie

Jeśli jednak chodzi o skalę projektu, to największą realizacją ekspertów z TenderHut we Francji był udział w budowaniu dwóch platform dla iAlbatros France SAS. Firma z Białegostoku pomagała w tworzeniu systemu iAlbatros, czyli platformy oferującej klientom biznesowym usługę zarządzania rezerwacjami hotelowymi. Drugim zadaniem było wsparcie w tworzeniu narzędzia MAYA, które służy do samodzielnej organizacji podróży służbowych. MAYA oferuje nowe rozwiązanie w zakresie organizacji podróży biznesowych, umożliwiające dokonywanie zarówno prostych procesów rezerwacyjnych, jak i tych bardziej skomplikowanych, kilkuetapowych wyjazdów dla wielu uczestników z różnych miejsc na świecie samochodem, samolotem lub pociągiem do hoteli wybranych spośród 300 tys. obiektów w bazie iAlbatrosa. – Nasi deweloperzy wciąż trzymają pieczę nad tymi dwoma projektami i nieustannie pracują nad ich rozwojem – opowiada Robert Strzelecki.

Miejscowy przedstawiciel gwarancją zagranicznego sukcesu

Tak jak w przypadku poprzednich zagranicznych przedstawicielstw (w Danii, Irlandii, Anglii, Szwajcarii, Szwecji, Niemczech i USA) także i teraz zdecydowano się na głównodowodzącego z danego kraju. – Taki model sprawdził się już w poprzednich zagranicznych lokalizacjach, więc nie było powodu go zmieniać. Świeże spojrzenie technologiczne naszych najlepszych specjalistów i wiedza eksperta znającego lokalny rynek to idealne połączenie biznesowe – mówi Strzelecki. Wybór padł na René Koelblena – człowieka, który całe swoje życie zawodowe poświęcił technologiom informacyjnym i programowaniu. Ponadto ekspert zna także środowisko polskie, gdyż przez 19 lat pracował w Polsce w grupie Bull, a następnie Atos, piastując tam odpowiedzialne stanowisko kierownika projektów informatycznych. – Firmie TenderHut przyglądam się od dawna i jestem pod wrażeniem jej tempa rozwoju. Z przyjemnością przyjąłem propozycję bycia jej francuskim przedstawicielem. Połączenie naszych możliwości z pewnością przyniesie wspaniałe rezultaty – mówi René Koelblen.

Grupa Kapitałowa TenderHut rozwija się bardzo dynamicznie. W ubiegłym roku zanotowała wstępny przychód skonsolidowany 16,1 mln złotych, cały czas inwestując środki w organiczny rozwój. Oprócz zagranicznych przedstawicielstw firma konsoliduje rynek usług IT w poszczególnych, polskich ośrodkach. Ostatnio otworzyła centrum deweloperskie w Olsztynie i poprzez przejęcie lokalnej firm IT rozwija kolejny oddział w Szczecinie.

***

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.


Do pobrania

th_green.png

th_green.png

Rozmiar: 35,0 kB, .png Zapisz plik »