Publikacja

Spotkanie z Turcją podczas Targów Turystycznych!

20 listopada 2017
Spotkanie z Turcją podczas Targów Turystycznych!

Niesamowita okazja dla wszystkich miłośników Turcji! Podczas 25. Targów Turystycznych odbywających się w Pałacu Kultury w Warszawie będą oni mieli możliwość spotkania się z podróżnikiem Krzysztofem Kobusem, a także skosztowania poczęstunku w stylu tureckim. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Podróżnik, fotograf, dziennikarz – tak można opisać Krzysztofa Kobusa. Jest on autorem licznych autorskich albumów, przewodników i artykułów prasowych. Jest także współautorem trzech pozycji o Turcji: kieszonkowego przewodnika, książki dla dzieci pt. "Podróżownik Turcja" oraz książki wydanej przez National Geographic. Wraz z żoną Anną Kobus został wyróżniony nagrodą „Magellan 2012” za najlepsze publikacje turystyczne, a dwa lata później zdobył nagrodę główną.

Podróż przez Turcję

Jak podkreśla sam autor, spotkanie to będzie doskonałą okazją do zmierzenia się z wielowiekową historią, spektakularnymi zabytkami i niezwykłymi miejscami. Wirtualna podróż rozpocznie się w Stambule, odkrywaniem miejsc dawnego Konstantynopola, by następnie odwiedzić polską wioskę Polonezköy. – Podczas pokazu dotrzemy do miasta prawdziwego św. Mikołaja, znajdziemy Ognie Chimery, zamieszkamy w domku na drzewie i popłyniemy w rejs nad zatopionym miastem Kekova – zachęca Krzysztof Kobus. Uczestnicy odwiedzą także Piekło, Niebo i Şanlıurfa - miasto proroka Abrahama. Odnajdą domy-ule, najstarszą świątynię świata oraz wyruszą przez zapomniane królestwo Kommageny, by dotknąć tajemnicy Nemrut Dağı.

Targi Turystyczne

W tym roku, jubileuszowa, 25. Edycja Targów Turystycznych odbędzie się w dniach 23-25 listopada. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia zaprezentują się wystawcy z ponad 50 krajów. Oprócz Turcji, na targach znajdzie się m.in. z Francja, Malta, Mołdawia i Hiszpania.

Spotkanie z Krzysztofem Kobusem

Na spotkanie z podróżnikiem zapraszamy już 25 listopada o godzinie 11:00 do Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zapraszamy także na poczęstunek – śniadanie w stylu tureckim.


Do pobrania

Harran.jpg

Harran.jpg

Rozmiar: 16,7 MB, .jpg Zapisz plik »
Kapadocja.jpg

Kapadocja.jpg

Rozmiar: 17,3 MB, .jpg Zapisz plik »