Publikacja

Poznaj Turcję na Targach Turystycznych w Warszawie

06 listopada 2017 Aktualności
Poznaj Turcję na Targach Turystycznych w Warszawie

W dniach 23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Podczas wydarzenia dla odwiedzających będzie dostępne stoisko Biura ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji. 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zaczerpnąć garść informacji o Turcji – jej walorach turystycznych, miejscach wartych odwiedzenia oraz historii.

Turystyczny skarb Turcji

Afrodyzję, bo o niej mowa, będzie można poznać na tureckim stoisku, w specjalnie wyznaczonej do tego przestrzeni. To starożytne miasto podczas tegorocznej 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO obywającej się w Krakowie pod przewodnictwem Polski zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Wyróżnienie to pozwoli lepiej chronić jej tradycje, kulturę i historię.

Spotkanie z podróżnikiem

Ostatniego dnia targów odbędzie się spotkanie z fotografem, dziennikarzem i podróżnikiem Krzysztofem Kobusem, który opowie i zaprezentuje zdjęcia ze swojej podróży do Turcji. Jak podkreśla sam autor, będzie to okazja do zmierzenia się z wielowiekową historią, spektakularnymi zabytkami i niezwykłymi miejscami.

Spotkanie z Adampolem sprzed lat

Sympatycy Turcji i jej historycznych powiązań z Polską będą mogli obejrzeć niezwykłą wystawę historycznych zdjęć Adampola – polskiej wsi znajdującej się w Turcji, która obecnie nosi nazwę Polonezköy. Wystawa zorganizowana jest z okazji 175. rocznicy założenia Adampola. Dzięki wystawie odwiedzający dowiedzą się jak w latach 20. XX wieku wyglądali mieszkańcy wsi oraz jaki charakter miała sama miejscowość.

Wszystkich miłośników Turcji i nie tylko zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które odbędą się w dniach 23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!


Do pobrania