Publikacja

Wielkie Jabłko przyciąga najlepszych! Białostoccy programiści ruszają na podbój Nowego Jorku

27 września 2017
Wielkie Jabłko przyciąga najlepszych! Białostoccy programiści ruszają na podbój Nowego Jorku

Technologiczna Grupa Kapitałowa TenderHut otworzyła swoje pierwsze przedstawicielstwo za oceanem. Oddział w Nowym Jorku to siódme zagraniczne biuro białostockiej firmy po Kopenhadze, Sztokholmie, Zurychu, Berlinie, Londynie oraz Dublinie. Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej to nowy przyczółek na mapie rozwoju polskiej grupy kapitałowej.

Międzynarodowa skala

Grupa kapitałowa TenderHut od lat pracuje dla klientów zza oceanu. Między innymi poprzez swoją spółkę Solutions4Labs współpracuje z amerykańskim potentatem branży laboratoryjnej, firmą Thermo Fisher Scientific. Stworzone przez białostockich specjalistów Centrum Kompetencyjne Produktów Thermo Fisher Scientific zajmuje się wdrażaniem systemów klasy LIMS (Laboratory Information Management System) w większości branż przemysłowych, badawczych i naukowych na całym świecie.

Rynek amerykański zawsze był otwarty na nowe możliwości współpracy z firmami pochodzącymi z Europy Środkowo-Wschodniej. Owocna kooperacja Solutions4Labs z czołowym, światowym dostawcą sprzętu laboratoryjnego tylko potwierdza kompetencje i potencjał leżący w polskich programistach  – mówi Maciej Szymczuk, przedstawiciel Grupy TenderHut na rynku USA.

Nowy oddział to także szansa na sprzedaż usług i produktów pozostałych spółek z grupy TenderHut. Prawie dziewięciomilionowa aglomeracja Nowego Jorku jest zwana drugą doliną krzemową, dlatego zarząd grupy liczy na zainteresowanie lokalnych technologicznych klientów ofertą outsourcingu IT od SoftwareHut i usługami związanymi z cyberbezpieczeństwem od ProtectHut.

Seminarium w Warszawie 

Promując produkty amerykańskiego partnera Solution4Labs organizuje 11 października w Warszawie  seminarium o zarządzaniu jakością w laboratoriach. - Podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem z wdrożeń systemów LIMS na całym świecie, opowiemy o wyzwaniach i możliwościach pracy w laboratoriach, pokażemy statystyki zebrane przez naszych klientów z różnych branż. Jednym z prelegentów będzie Bob Poole, dyrektor Sprzedaży w regionie EMEA z Thermo Fisher Scientific – zaprasza Waldemar Birk, prezes grupy TenderHut oraz prezes Solution4Labs.

Dynamiczny rozwój

Międzynarodowe doświadczenie oraz realizacja największych projektów z zagranicznymi partnerami to podstawy, które pozwalają białostockiej grupie próbować sił za oceanem. Nowy Jork to kolejna światowa metropolia, w której Grupa TenderHut posiada swoje przedstawicielstwo. Sprzedaż usług i produktów spółek zależnych dynamicznie wzrasta wraz z powstawaniem nowych zagranicznych oddziałów. Od kiedy w 2015 roku nowi właściciele przejęli spółkę TenderHut i wdrożyli własną strategię rozwoju zakładającą ekspansję zagraniczną oraz bazowanie na eksporcie usług, wyniki sprzedażowe stale rosną: w 2014 roku przychody ze sprzedaży wynosiły jedynie 560 tys. zł, w 2015 już 6,44 mln zł, w 2016 doszły do 8,93 mln zł, a pierwsza połowa 2017 roku już przyniosła spółce 7,40 mln zł przychodu. Tempo rozwoju białostockiej grupy podyktowane jest systematycznie realizowaną strategią, której celem jest wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie wiosną 2019 roku. 

***

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.


Do pobrania

th_green.png

th_green.png

Rozmiar: 35,0 kB, .png Zapisz plik »
Waldemar Birk.png

Waldemar Birk.png

Rozmiar: 668,5 kB, .png Zapisz plik »