Publikacja

Premiera nowej powieści „Sułtan"!

25 września 2017 Aktualności
Premiera nowej powieści „Sułtan"!

Syn jednego z najpotężniejszych sułtanów w historii, kochanek Lukrecji Borgii, papieski więzień, a także ofiara międzynarodowych intryg — tak określa się nowego bohatera powieści  tureckiej pisarki Demet Altinyeleklioglu „Sułtan”, która tym razem sięgnęła po postać mężczyzny. Premiera książki już 27 września!

Rządza władzy

II połowa XV wieku. Niespodziewana śmierć Mehmeda Zdobywcy oznacza, że tron musi przejąć jeden z jego synów. Władzę przejmuje Szehzade Bajazyd, jednak matka 13-letniego Dżema, chłopaka dla którego władza jest ostatnim o czym marzy, pragnie by to właśnie jej syn zasiadł na tronie. Dżem pod naciskiem swojej matki i nauczycielek ogłasza światu swoje ambicje do bycia władcą. Tak właśnie zaczyna się historia młodego mężczyzny wciągniętego w bratobójczą walkę o tron, której głównym celem jest przetrwanie.

Niepowtarzalna atmosfera osmańskiej epoki łączy się tu ze światem mężczyzn owładniętych żądzą władzy oraz kobiet stojących na czele intryg i namiętności. 

Krótko o autorce

Demet Altinyeleklioglu to znana turecka pisarka, tłumaczka oraz producentka telewizyjna. Jej powieści osadzone w czasach Wielkiego Imperium Osmańskiego podbiły serca czytelników na całym świecie. Na ich podstawie powstał najbardziej znany turecki serial telewizyjny „Wspaniałe Stulecie”. Zadebiutowała jako powieściopisarka w 2009 roku, kiedy to do rąk czytelników trafiła książka pt. "Hürrem. Słowiańska odaliska”, która zarazem była pierwszym tomem serii „Tajemnice dworu sułtana”. Demet Altinyeleklioglu jest zwana „turecką Philippą Gregory”, a jej książki cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie. Pisarka mieszka wraz z rodziną w Stambule i Miami. 

 

Więcej informacji na stronie wydawnictwa: www.wielkalitera.pl


Do pobrania