Publikacja

Pozytywna energia public relations w służbie samorządu terytorialnego

27 listopada 2009
Pozytywna energia public relations w służbie samorządu terytorialnego

Eskadra PUBLICA autorem najlepszego programu PR dla miast i regionów

25 listopada 2009 roku stołeczna agencja PR specjalizująca się w kreatywnych projektach - Eskadra PUBLICA otrzymała prestiżową nagrodę Złotego Spinacza w nowej kategorii tego konkursu - „PR miejsca, miasta lub regionu". Zwycięskim programem agencji jest kampania „Pozytywnie nakręceni polecają - Śląskie. Pozytywna energia" zrealizowana na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Złote Spinacze to najbardziej renomowany konkurs branży public relations w Polsce.

Celem trzymiesięcznych działań PR Eskadry PUBLIKI była m.in. promocja idei „pozytywnej energii" województwa śląskiego oraz promocja kampanii reklamowej „Śląskie. Pozytywna energia" jako wzorcowego studium przypadku z zakresu marketingu terytorialnego. Efektem przeprowadzonych działań jest ponad 150 materiałów w mediach oraz 94 miliony kontaktów grupy docelowej z komunikatem. zrealizowany przez Eskadrę PUBLICĘ program public relations stanowił część szeroko zakrojonej kampanii z zakresu marketingu zintegrowanego, realizowanej przez spółki należące do Grupy Eskadra.

Do zadań Eskadry PUBLIKI należało m.in. doradztwo strategiczne, relacje z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi, zaprojektowanie i realizacja czterech konferencji prasowych, kreatywne wysyłki, a także współpraca z celebrytami. Za opiekę nad klientem odpowiedzialny był dwuosobowy team: Barbara Labudda - Business Development Director oraz Kinga Lewandowska - Account Executive.

„Praca dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego była zadaniem wymagającym, ale wdzięcznym i dającym ogromną satysfakcję. W mojej opinii fenomen atrakcyjności tego typu projektów PR dla miast i regionów polega na tym, że pozwalają one połączyć działania o charakterze komercyjnym ze społecznymi. Wyciągają esencję tego, co najlepsze w obu tych obszarach. Jeśli na dodatek zwieńczone są zadowoleniem Klienta - daje to poczucie solidnie wykonanej pracy. Cieszę się ogromnie, że tą pracę zespołu agencji Eskadra PUBLICA docenili także jurorzy Złotych Spinaczy." - powiedziała Barbara Labudda, Business Development Director w agencji Eskadra PUBLICA.

Do konkursu Złotych Spinaczy wpłynęła w tym roku rekordowa liczba 131 zgłoszeń. Nadesłane projekty rywalizowały w piętnastu kategoriach, z czego pięć to nowe specjalizacje. Pierwszy raz pojawiła się m.in. kategoria „PR miejsca, miast lub regionu". Organizatorzy konkursu - Związek Firm Public Relations - wprowadzili ją ze względu na rosnące zapotrzebowanie na promocję regionów i zwiększającą się ilość kampanii PR realizowanych przez władze samorządowe.

„Samorządy zdają już sobie sprawę z tego, jak ważny dla ich funkcjonowania w dzisiejszych czasach jest marketing. Kluczowy w przyciąganiu turystów i inwestorów, gdyż miasta czy regiony są swoistymi produktami marketingowymi. Wydatki na ich promocję to efektywna inwestycja. Najlepszym przykładem jest tu właśnie tegoroczna kampania naszego województwa. Dzięki niej coraz więcej Polaków ma pozytywne skojarzenia ze Śląskim, ocena oferty turystycznej regionu wyraźnie wzrosła, a sama kampania została doceniona przez ekspertów z branży i nagrodzona na wielu polach. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że program PR jest kolejnym z nich" - powiedział Bogusław Śmigielski, Marszałek Województwa Śląskiego.Złote Spinacze to konkurs organizowany przez Związek Firm Public Relations o charakterze otwartym, którego nagrody są najważniejszym wyróżnieniem dla działań PR w Polsce. Zgłoszone do konkursu prace ocenia co roku kilkudziesięcioosobowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele m.in.: PKPP Lewiatan, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Puls Biznesu, Telekomunikacji Polskiej, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego oraz innych firm i instytucji. Nad tajnością głosowania i zgodnością konkursu z regulaminem czuwa firma doradcza KPMG, partner merytoryczny konkursu.

Eskadra PUBLICA jest pierwszą polską agencją public relations, która posiada własny, osobny Team Kreatywny. Firma powstała pod koniec 2007 roku i realizuje działania we wszystkich obszarach PR, ale specjalizuje się w 3 dziedzinach - Regions PR, e-PR oraz Smart PR. Na portfolio klientów Eskadry PUBLIKI składają się prace realizowane m.in. dla: Urzędu Miasta St. Warszawy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli, Fundacji Marka Kamińskiego, Metra, Nestlé Polska, WINIARY, IKEA. Za akcję współorganizowaną w 2008 roku przez Eskadrę PUBLICĘ, Gadu Gadu S.A. otrzymało Złotego Spinacza - najważniejszą nagrodę dla działań public relations w Polsce.

Eskadra PUBLICA działa w strukturach Grupy Komunikacyjnej Eskadra - konsorcjum, które w rankingu Media & Marketing Polska uzyskało tytuł „Agencja Marketingu Zintegrowanego Roku 2008".

 


Do pobrania

spinacz (1).jpg

spinacz (1).jpg

Rozmiar: 789.9 kB, .jpg Zapisz plik »