Szał kolorów czy romantyczne pastele - co wybierze mazowieckie

24 października 2018

Jak uzyskać efekt nastrojowego wnętrza? Posłuchajmy Mazowszan – oni wiedzą jak to zrobić! Wyniki badań potwierdzają, że ponad 50% mieszkańców województwa decyduje się na wykładzinę dywanową, by nadać swoim czterem kątom przytulności. W oparciu o tę wiedzę i obowiązujące trendy, podpowiadamy jak zaaranżować przestrzeń, by czas spędzany w domu stał się prawdziwą przyjemnością.

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia i odpoczynku od codziennego zgiełku. Zadaliśmy sobie pytanie jakie czynniki wpływają na podniesienie naszego komfortu i jakie elementy aranżacji sprawiają, że w zaciszu domowym czujemy się dobrze? Z odpowiedzią spieszą specjaliści z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM.

Mieszkańcom województwa mazowieckiego pokazane zostały 2 zdjęcia sypialni. Na jednym z nich widniało łóżko usytuowane na panelach laminowanych, na drugim zaś, na wykładzinie dywanowej. Prawie 86% badanych stwierdziło, że zdecydowanie lepsze wyciszenie, a co za tym idzie przytulność, zapewni nam pomieszczenie z miękkim pokryciem podłogowym. Wyniki badań nie pozostawiają więc żadnych wątpliwości – podłoga w każdym domu odgrywa bardzo istotną rolę, a jej rodzaj może wpływać znacząco na nasze samopoczucie. Za pomocą ankiet i profesjonalnych badań biometrycznych, rejestrujących zachowania respondentów, zespół specjalistów odkrył, że wykładzina dywanowa wyzwala u badanych pozytywne emocje, takie jak stan rozmarzenia, relaksu, a nawet szczęścia!

Salon − dla niemalże 40% Mazowszan − jest sercem domu. Warto więc zadbać, aby panowała w nim przytulna, zachęcająca do wypoczynku atmosfera. Około 80% respondentów zauważyło, że wykładzina dywanowa znakomicie ociepla i wycisza pomieszczenia. Poza wymienionymi aspektami praktycznymi, taki rodzaj pokrycia może stanowić również idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć rodzinną, funkcjonalną, a zarazem modną przestrzeń.

Odważne zestawienia…

Dom jako miejsce rodzinnej harmonii i relaksu powinien pasować do swoich mieszkańców. Na szczęście obecne, bardzo popularne trendy mają nam wiele do zaoferowania, a dwa z nich, niczym ogień i woda, są odpowiedzią na potrzeby dwóch stron.

− Ten sezon należy do odważnych. Inspiracja modernizmem i latami 60-tymi pozwala na dowolne miksowanie wyrazistych kolorów i łączenie ich w oryginale, geometryczne kompozycje – mówi menedżer kolekcji KOMFORT, Magdalena Szadkowska i podkreśla, że intensywne barwy działają na nas energetyzująco, pobudzając zmysły.

Podłoga we wnętrzu stanowi jego bazę. Odpowiednie aranżowanie pozwoli wyrazić emocje, a tym samym skutecznie zwalczać jesienną chandrę. Czerwień, pomarańcz i palona żółć, wprowadzą do naszych salonów wiele pozytywnej energii, kreując jednocześnie sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę. Dla amatorów chłodniejszych tonów idealną propozycją będzie głęboka zieleń, granat i fiolet. Mocny akcent kolorystyczny w postaci wykładziny dywanowej stanie się głównym punktem aranżacji salonu lub sypialni. I choć prawie 71% mieszkańców Mazowsza odświeża wnętrza, zaczynając od ścian i sufitów, wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby uzyskać nowy, ciekawy efekt.

…lub neutralna baza

Wnętrza w których mieszkamy są odzwierciedleniem nas samych – naszego stylu życia, przyzwyczajeń i codziennych potrzeb. Osoby ceniące życie w zgodzie z naturą często stawiają na neutralną bazę i poszukują piękna w tym co proste, a nawet z pozoru niedoskonałe. Dlatego coraz częściej w produkcji wykorzystywane są naturalne surowce. W ofercie wykładzin dywanowych znajdziemy więc te wykonane z wełny, charakteryzujące się grubym, ręcznym splotem. Ich kolorystyka jest również naturalna – beże i delikatne szarości, które we wnętrzu stanowią doskonałą podstawę całej aranżacji.

Produkty wykonane z naturalnych surowców często pochodzą z recyklingu. To prawdziwy zwrot ku rzemieślniczym korzeniom. Dbałość o etyczne aspekty produkcji pozwala na aranżację wnętrza nie tylko w piękny, ale i odpowiedzialny sposób – mówi Magdalena Szadkowska.

Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Nie bez powodu prawie 40% mieszkańców województwa mazowieckiego zdecydowało się na jej montaż w domu. Bogactwo wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów, pozwala każdemu na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w niepowtarzalnym stylu.

***

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma  ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.


Do pobrania

logo.png

Rozmiar: 380 kB, .pngZapisz plik »

grafika.jpg

Rozmiar: 8 MB, .jpgZapisz plik »