Komunikaty prasowe

Warszawa w Twoich 100 słowach

01 lutego 2017

O wielkości literatury nie świadczy liczba użytych zdań czy słów, ale raczej ich jakość. W poszukiwaniu miniaturowych arcydzieł czy wybitnych krótkich form literackich nie trzeba odwoływać się do haiku czy mniej lub bardziej awangardowych oraz futurystycznych eksperymentów, ale wystarczy przyjrzeć się naszej codzienności. ...


Wystawa „Hungarica w zbiorach Ákosa Engelmayera” w Podkowie Leśnej

31 stycznia 2017

Już 4 lutego o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Hungarica  w zbiorach Ákosa Engelmayera” w  Pałacyku Kasyno. Zaprezentowane zostaną dawne ryciny i mapy ilustrujące historię Węgier. Ekspozycja jest organizowana przez Węgierski Instytut Kultury w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce we współpracy z Centrum Kultury i Inicjatyw w Podkowie Leśnej.


Więcej niż czardasz, czyli czas na madziarską kulturę w Polsce

23 stycznia 2017

Węgry to ojczyzna przede wszystkim dobrej kuchni i wina, ale też doskonałego kina i animacji, nietuzinkowej muzyki, wyśmienitej literatury oraz oryginalnych projektów artystycznych. Za sprawą Roku Kultury Węgierskiej dzieła twórców z różnych dziedzin sztuki coraz częściej goszczą w polskich miastach i domach.


Trio Moment’s Notice zagra w Polsce

19 stycznia 2017

24 stycznia 2017 roku w Domu Zabawy i Kultury wystąpi zespół Moment’s Notice. Koncert jest organizowany z okazji Dnia Kultury Węgierskiej obchodzonego 22 stycznia oraz odbywa się w ramach trwającego Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.


Węgry w roli głównej, czyli 2017 pod znakiem kultury

28 grudnia 2016

Cykle wydarzeń i spotkań organizowanych pod egidą Roku Kultury Węgierskiej w Polsce nie są jeszcze nawet na półmetku, a uczestnicy już mieli okazję wziąć udział w licznych wydarzeniach przybliżających madziarską literaturę i sztukę.


Losy węgiersko-polskie w książkach prof. Istvána Kovácsa

19 grudnia 2016

 „Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem”, „Lustro dzieciństwa” oraz „Honwedzi, emisariusze, legioniści” – to książki węgierskiego dyplomaty, historyka, poety oraz tłumacza literatury polskiej, prof. Istvána Kovácsa, które wyszły w tym roku.