Komunikaty prasowe

Kino znad Dunaju, czyli węgierski film powraca

10 kwietnia 2017

Węgierska kinematografia nie pierwszy raz w nowożytnej historii święci triumfy, a lista międzynarodowych nagród i wyróżnień dla produkowanych tam obrazów w ostatnim czasie dramatycznie się wydłuża. Z tego powodu od 19 do 27 kwietnia w ramach Roku Kultury Węgierskiej w kinach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu polscy widzowie będą mogli uczestniczyć w Węgierskiej Wiośnie Filmowej.


Węgierskie święto w Katowicach

21 marca 2017

30 marca br. w Katowicach będziemy obchodzić Dzień Węgierski. Na uczestników czeka wiele atrakcji, a wśród nich wernisaż wystawy „1956. Polska – Węgry. Historia i Pamięć”, odsłonięcie tablicy upamiętniającej mieszkańców Katowic, którzy pomogli Węgrom podczas Rewolucji Węgierskiej oraz koncert „Polacy-Węgrom”.


Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Zsolta Hamara

16 marca 2017

Już 26 marca w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 o godzinie 19:00 odbędzie się koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej. Będzie to kolejna dobra okazja by świętować obchodzony 23 marca Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, gdyż w roli dyrygenta wystąpi znakomity madzarski muzyk Zsolt Hamar.


Shaping Hungary - węgierski design XXI wieku na arena DESIGN

10 marca 2017

Węgrzy słyną ze swojej pomysłowości i kreatywności, głównie dzięki wynalazkom oraz wpływowi na architekturę. Każdy z nas posługuje się długopisem (Bíró László, 1938), zna z dzieciństwa kostkę Rubika (Rubik Ernő, 1975), czy nawet teraz używa komputera, żeby przeczytać ten tekst (Neumann János, 1945).


Węgierska moda odpowiedzialna w Poznaniu

09 marca 2017

W ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017, współcześni, węgierscy projektanci zaprezentują show, które ukaże nowe - odpowiedzialne spojrzenie na dzisiejszą modę.  Wydarzenie odbędzie się 17 marca o godz. 12.00 przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie: Arena Design).